Az  a dicsősséges 133 nap

Ma én tartom a történelem órát. Herr tanárbácsi beteg. Történelem szakos is vagyok, de mivel a tanár bácsi vitte eddig a történelmet, azért nem vettem át tőle, mint osztályfőnök.

Hol is tartotok. Aha. A Tanácsköztársaság következik. Ez az én kedvenc témám. Akkor ma a Tanácsköztársaságról fogunk tanulni.

Tudjátok, mikor vége lett az Első Világháborúnak nagyon rossz helyzet állt elő az országban. A szegény emberek, akik eddig is utálták a szemét gazdagokat, akik nagyon kizsákmányolták őket rájöttek, hogy kell valamit tenni ellenük. Közben hazaérkeztek Oroszországból azok a hadifoglyok, akik látták, hogy milyen bátrak a proletárok. Le tudják győzni a kizsákmányoló rohadt, szemét, burzsuá, imperialista, kapitalista, vérszívó burzsujokat, akik addig a vérüket szívták, az ő mukájuk eredményéből éltek nagyon jól, mentek üdülni külföldre, állandóan dáridóztak, rabszolga sorban tartották a proletárok tömegeit, a családjaikkal együtt, gyerekmunkára kényszerítették az iskola helyett a diákokat, napi 14-16 órában dolgoztatták őket ezek a szemetek, hogy dőzsöljenek naphosszat, nem dolgoztak, jó ruhákban jártak, nem is Magyarországon vették ezeket sem. Ezek a szemét burzsuák összeszövetkeztek nemzetközileg és kirobbantottak az imperialista háborút, hogy amit békében nem tudtak elszedni a szegény proletároktól, azt megtehessék nemzetközileg háborúban. Ez a szemét nemzetközi burzsuázia nyomorékká tette a katonákat az imperialista célokért, megnyomorították a családokat, a nők és a gyerekek dolgoztak ezután. Na ! Ezért vette át a hatalmat a tanácskormány, akik ezektől a szemét, vérszívivó, burzsuá, imperialista, kapitalista gazdag, kulák  népségtől elvette a vagyonukat és adta oda azoknak a proletároknak akiket ez már rég megilletett. Ők a jövő záloga, akik majd a nép hasznára működtetni fogják a javakat mindenkinek a szükséglete szerint fognak adni. Ezek után nem lesz munkanélküliség, gyerekmunka, éhezés, stb. A proletárok és a gyermekeik fognak üdülni járni oda, ahova eddig azok a szemét, gazdag, burzsuá, imperialista, kapitalista, kulák, vérszívók és családjuk járt, elvéve a lehetőséget a proletár szegény emberektől és családjuktól, akik kénytelenek voltak kiszolgálni ezeket a szemét  gazdag, burzsuá, imperialista, kapitalista, kulák, vérszívókat és családjukat.

Aztán a végén összefogott a nemzetközi burzsuázia, hogy megdöntse a tanácskormányt, akik azért vették át a hatalmat, hogy, elvegyék ezektől a szemét, vérszívivó, burzsuá, imperialista, kapitalista gazdag, kulák  népségtől a vagyonukat és odaadják azoknak a proletároknak akiket ez már rég megilletett. Ők a jövő záloga, akik majd a nép hasznára működtetni fogják a javakat mindenkinek a szükséglete szerint fognak adni. Ezek után nem lesz munkanélküliség, gyerekmunka, éhezés, stb. A nemzetközi túlerő megdöntötte a tanácskormányt, amelyik 133 napig volt hatalmon. Ezután következett a fehérterror, ami tulajdonképpen a fasizmus kezdete.

Az  biztos, hogy ez egy lendületes óra volt !

Budapest, 2011 április 30.